Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

  • 14.06.2019, 13:36 (aktualizacja 14.06.2019, 14:33)
  • Joanna Mazurek
Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady
Dziś Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu oraz Prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych, Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Julian Grudzień zorganizowali z tej okazji uroczystości pod pomnikiem „Ofiar Faszyzmu”, na rogu ulic Piłsudskiego i Okrzei w Zamościu.

Po uroczystym przemarszu ze szkoły pod pomnik, uczestnicy odśpiewali hymn narodowy i wysłuchali referatu poświęconego pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Po nim minutą ciszy uczczono ofiary i pod pomnikiem zostały złożone kwiaty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O tym dramacie nie wolno zapomnieć – zwracał uwagę w rozmowie z naszą rozgłośnią przedstawiciel Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych, Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy pomniku na terenie dawnego obozu przejściowego w Zamościu zgromadziła się młodzież.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W uroczystości udział wziął także szczególny gość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady został ustanowiony pod nazwą Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych uchwałą Sejmu z 8 czerwca 2006 r. Nazwa została zmieniona w 2015 r.

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe