Święto Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca

  • 15.06.2019, 20:43
  • Joanna Ferens
Święto Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca
‘Przyjaciele Oblubieńca’ obchodzili swoje diecezjalne święto wspólnoty, które tym razem odbyło się (15.06) w Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym. Święto to corocznie odbywa się w okolicach wspomnienia św. Jana Chrzciciela, który jest patronem Wspólnoty.  

Asystent kościelny ‘Przyjaciół Oblubieńca’ w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Piotr Spyra wyjaśniał, jakie cele przyświecały organizacji spotkania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto rozpoczęło się od nabożeństwa czerwcowego i mszy św., sprawowanej w intencji Wspólnoty ‘Przyjaciół Oblubieńca’, gdzie wszystkich zebranych powitał proboszcz parafii w Górecku Kościelnym, ks. Jarosław Kędra. Z kolei wikariusz Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, ks. Adam Malinowski w homilii zwrócił szczególną uwagę na jedność, która powinna być nieodłącznym elementem każdej wspólnoty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii był czas na integrację i rozmowy przy wspólnym posiłku, zaś kolejnym punktem programu była konferencja, którą wygłosił ks. Piotr Spyra. W rozmowie tłumaczył on, iż głównym tematem wystąpienia było szeroko rozumiane pojęcie formacji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto wspólnoty to okazja do wzajemnego poznania się i spędzenia czasu w atmosferze życzliwości i przyjaźni – podkreślała Jolanta Niedźwiedzka z Łosińca:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Jarosław Kędra wyrażał swoją wdzięczność wszystkim członkom Wspólnoty za przybycie do Górecka Kościelnego i wspólną modlitwę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie zakończył koncert uwielbienia z posługą muzyczną zespołu z Parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju. Było to również podsumowanie minionego roku formacyjnego. W tegorocznym święcie wspólnoty wzięło udział kilkaset osób, które przybyły z parafii w Górecku Kościelnym, Aleksandrowie, Goraju, Biłgoraju, Radzięcinie, Obszy, w Zamościu, Horyszowie Polskim, Skierbieszowie, Łosińcu. Przybyli również uczestnicy Seminarium Odnowy Wiary w Tomaszowie Lubelskim, Trzeszczanach, Łukowej, Biłgoraju i Księżpolu.

Joanna Ferens

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe