Niedziela Radiowa w Tereszpolu

  • 16.06.2019, 14:31
  • Joanna Ferens
Niedziela Radiowa w Tereszpolu
W uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16.06) Katolickie Radio Zamość w ramach Niedzieli Radiowej odwiedziło Parafię pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Tereszpolu.

Do parafii obecnie należy ok. 3400 wiernych, zaś w jej skład wchodzą takie miejscowości jak Bukownica, Lipowiec, gdzie znajduje się kościół filialny, pw. Miłosierdzia Bożego, Panasówka, Szozdy, Tereszpol Kukiełki (część), Tereszpol Zygmunty i Tereszpol Zaorenda. W parafii działają liczne grupy modlitewne i stowarzyszenia do których należą m.in. Apostolstwo Dobrej Śmierci, chór parafialny, Koło Misyjne, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Liturgiczna Służba Ołtarza, Rodziny Serca Jezusowego, schola, Szkolne Koło Caritas oraz Żywa Droga Krzyżowa.

Już na samym początku mszy św., w ramach Niedzieli Radiowej, wszystkich zebranych w świątyni i słuchających transmisji na antenie Katolickiego Radia Zamość, powitał gospodarz parafii, ks. Antoni Gębala:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego i dyrektor Katolickiego Radia Zamość, ks. dr Sylwester Zwolak, który zwrócił szczególną uwagę na to, iż wzajemnej miłości i jedności powinniśmy się uczyć od Trójcy Świętej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy również do wysłuchania rozmów z parafianami z Tereszpola dziś o godz. 17:00 i jutro (17.06) po 13:00. Zapraszamy również na uroczystości 100-lecia parafii w Tereszpolu, które odbędą się 25 sierpnia br. Rozmowy z parafianami z Tereszpola i transmisja mszy św znajdują się TUTAJ.

Joanna Ferens

Zdjęcia (51)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe