Duże premie dla młodych rolników

  • 17.06.2019, 12:28 (aktualizacja 18.06.2019, 11:46)
  • Joanna Mazurek
Duże premie dla młodych rolników
To już ostatnie dni na złożenie wniosku o wsparcie dla młodych rolników chcących samodzielnie rozpocząć gospodarowanie.

Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą je przyjmowały już tylko do 29 czerwca. Jest o co się starać, bo w tym roku premia wynosi aż 150 tys. zł. Jak podkreśla przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senator Jerzy Chróścikowski premia jest jedną z wielu zachęt dla młodego pokolenia, do tego, aby przejmowało gospodarstwa rolne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyjaśnia Teresa Pamuła, dyrektor podkarpackiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o 'Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która nie ukończyła 40 lat i okresie 24 miesięcy przed złożeniem wniosku nie prowadziła działalności rolniczej.  Jest to jednak tylko jeden z kilku warunków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wniosek o pomoc wraz z załącznikami  dostępny jest na stronie www.arimr.gov.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe