Biłgoraj. Przegląd Orkiestr Dętych

  • 18.06.2019, 10:54
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Przegląd Orkiestr Dętych
Na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się (16.06) Przegląd Orkiestr Dętych.

Ma on na celu pokazanie walorów i różnorodności muzyki orkiestrowej w luźnej atmosferze letniego pikniku. Występy orkiestr przybliżają słuchaczom piękno brzmienia muzyki orkiestrowej, często o zabarwieniu regionalnym czy narodowym. Biłgorajski przegląd orkiestr ma wieloletnią tradycję – tłumaczyła Lidia Grabowska z Biłgorajskiego Centrum Kultury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed biłgorajską publicznością zaprezentowała się Grupa Mażoretek ‘Finezja’ z Tryńczy. O specyfice tej grupy opowiedziała jej instruktorka, Katarzyna Duży:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto zaprezentowały się Orkiestra Dęta OSP w Tomaszowie Lubelskim, Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Orkiestra Dęta Cementowni Chełm, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy oraz gospodarze spotkania - Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio. Organizatorami wydarzenia byli Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe