XI Spotkania Akademickie w Bukowinie

  • 18.06.2019, 11:28
  • Joanna Ferens
XI Spotkania Akademickie w Bukowinie
Już po raz XI w Bukowinie (Gmina Biszcza) odbyły się Spotkania Akademickie.

Rozpoczęły się mszą św. w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie, którą sprawował proboszcz parafii w Biszczy, ks. Stanisław Bełz. Bezpośrednio po niej odbył się wykład rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, prof. Andrzeja Samborskiego pt. ‘PWSZ w Zamościu kontynuatorką idei Akademii Zamojskiej’.

O celach wydarzenia i jego znaczeniu dla społeczności lokalnej informuje prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bukowiny, Andrzej Fus:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Imprezie towarzyszyła wystawa nt. ‘20 lat renowacji kościoła w Bukowinie’, która pokazuje, jak wiele pracy i środków finansowych zostało włożone w remont świątyni – tłumaczył inicjator powstania Stowarzyszenia na Rzecz Bukowiny, Jan Gałan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia świętowano również XV-lecie stowarzyszenia. Jan Gałan wyrażał swoją wdzięczność za wszelką pomoc, zaangażowanie w rozwój stowarzyszenia i renowację kościółka wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tego wyjątkowego dzieła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w gospodarstwie agroturystycznym w Bukowinie, gdzie podczas pikniku rodzinnego zaprezentowały się zespoły taneczne i śpiewacze, kluby seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Szwadron Kawalerii im. 3 Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy.

Joanna Ferens

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe