Biłgoraj. Boże Ciało

  • 20.06.2019, 13:55
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Boże Ciało
Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to jedyny dzień w roku, gdy Chrystus wychodzi na ulice naszych miast. Tak było również w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, gdzie wierni zgromadzili się, aby oddać cześć i chwałę Panu Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki już na wstępie podkreślał, iż  publiczne wyznanie wiary musi rozpoczynać się w naszych sercach, a przez to tę wiarę umacniać:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei w homilii ks. Adam Malinowski zwrócił szczególną uwagę na to, w jaki sposób powinniśmy wyrażać swoją wiarę i dawać świadectwo swojej przynależności do Chrystusa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii wierni wyruszyli w procesji ulicami Biłgoraja, aby w modlitwie przy czterech ołtarzach pokazać, że Jezus Chrystus jest obecny w codziennym życiu każdego z nas, że jest żywy i prawdziwy, cały czas czekający w tajemnicy Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (49)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe