Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia

  • 22.06.2019, 21:34
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia
Fundacja Gaudium et Spes w Biłgoraju oraz Parafia św. Jana Pawła II w Biłgoraju zaprosili na Papieski Dzień Dziękczynienia, który odbył się w sobotę, 22 czerwca. Było to piękne dziękczynienie za dar Patrona parafii św. Jana Pawła II oraz w 5. rocznicę powstania parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Świętowanie rozpoczęło się od Eucharystii, na której powitał wszystkich organizator wydarzenia, ks. Krystian Bordzań, zachęcając do ufnej modlitwy w intencji parafii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił pochodzący z Biłgoraja o. Tomasz Kręt, franciszkanin konwentualny, przebywający obecnie na misji w Burkina Faso, w Afryce Zachodniej. O. Tomasz podkreślał w rozmowie, iż to spotkanie w ramach dziękczynienia ma ogromną wartość dla całej parafii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia przeprowadzona została także zbiórka na rzecz misji, w której posługuje na co dzień o. Tomasz, m.in. na budowę studni:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie na placu przy kościele zaprezentowały się dzieci z Katolickiego Przedszkola św. Jana Pawła II w Biłgoraju, Zespół młodzieżowy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju oraz Olga Bosak, uczestniczka programu MasterChef Junior. Nie zabrakło także animacji i zabaw dla dzieci z Fabryką Kreatywności.

 

Była to przede wszystkim doskonała okazja do wspólnego świętowania dla całych rodzin – tłumaczyła jedna z parafianek, katechetka Grażyna Skakuj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Krystian Bordzań dodał, że Papieski Dzień Dziękczynienia to wielka wdzięczność wyrażona Panu Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarował naszą Ojczyznę i tę parafię:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podsumowaniem całego dnia był Papieski Koncert Dziękczynienia w wykonaniu Zespołu ‘Deus Meus i przyjaciele’ z udziałem Beaty Bednarz, Agnieszki Musiał i Krzysztofa Iwaneczko, pod muzycznym kierownictwem Marcina Pospieszalskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (43)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe