Tarnogród. 20 lat ŚDS

  • 27.06.2019, 10:44
  • Joanna Ferens
Tarnogród. 20 lat ŚDS
Jubileuszowe uroczystości 20-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie odbyły się w dniu 26 czerwca br.

Rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, którą w intencji podopiecznych i pracowników placówki sprawował pasterz naszej diecezji, ks. Biskup Marian Rojek. W rozmowie Ks. Biskup podkreślał, iż dzięki takim miejscom osoby sprawne inaczej czują się potrzebne i akceptowane w społeczeństwie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w siedzibie ŚDS przy ul. Szkolnej 2, gdzie można było zobaczyć, jak ta placówka wygląda i co ją charakteryzuje. Następnie wszyscy zebrali się w jednym z lokalnych pensjonatów na części oficjalnej.  Tutaj rozpoczęto musicalem w wykonaniu uczestników Domu i multimedialną prezentacją na temat jego działalności oraz powitaniem gości przez dyrektor placówki, Elżbietę Kyc, która w rozmowie tłumaczyła, iż ŚDS jest przeznaczony dla osób, które potrzebują wsparcia i mogą w nim zostać, aż do osiągnięcia samodzielności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie zabrakło oczywiście wystąpień okolicznościowych przybyłych gości m.in. Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, który nie ukrywał, że ŚDS w Tarnogrodzie to miejsce wyjątkowe:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nasz Dom jest wybierany przez wiele osób z całego powiatu, co wynika z niezwykłego zaangażowania pracowników – mówił z dumą burmistrz Tarnogrodu, Paweł Dec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

ŚDS w Tarnogrodzie jest nieocenioną pomocą dla osób niepełnosprawnych – podkreślała Teresa Machnio, której brat uczęszcza tam na codzienne zajęcia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa uznania i podziękowania dla dyrekcji i pracowników placówki wyraził Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dopełnieniem uroczystości było wręczenie przez Wojewodę Lubelskiego medali nadanych przez Prezydenta RP pracownikom Domu oraz medalu Wojewody dla ŚDS. Odbyła się również część artystyczna w wykonaniu uczestników i zaproszonych zespołów. Spotkanie zakończył poczęstunek oraz jubileuszowy tort.

Joanna Ferens

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe