X Puchar Świata w Karate Tradycyjnym w Zamościu

  • 27.06.2019, 16:09 (aktualizacja 28.06.2019, 09:34)
  • Małgorzata Kryk
 X Puchar Świata w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Zamojski Rynek Wielki w dn. 6-7.07 będzie biały od strojów treningowych karate, ponieważ w czasie weekendu odbędzie się Puchar Świata w Karate Tradycyjnym oraz Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Roztocza. Z okazji tego wydarzenia w piątek (27.06) w sali zamojskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Sensei Andrzej Maciejewski, rzecznik Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Janusz Kawałko i Piotr Orzechowski, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.

W tym roku przypada 40-ta rocznica karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, dlatego Polski Związek Karate Tradycyjnego podjął decyzję, że tegoroczna jubileuszowa X edycja Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym odbędzie się 6 lipca (sobota) właśnie w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk na konferencji prasowej stwierdził, że zawody rangi światowej to dla Zamościa wyróżnienie, a pod względem organizacyjnym wielkie wyzwanie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rzecznik Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Janusz Kawałko przyznał, że Puchar Świata oprócz Mistrzostw Świata to jedno z najważniejszych wydarzeń w karate tradycyjnym.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Starania w organizacji wielkiego wydarzenia poczynił pochodzący z Biłgoraja, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Sensei Andrzej Maciejewski. W 1992 roku w Montrealu na Mistrzostwach Świata zdobył pierwszy złoty medal drużynowy dla Polski, co zapoczątkowało drogę do sukcesów i rozwój karate w naszym regionie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Puchar Świata w Karate Tradycyjnym to impreza cykliczna, odbywająca się naprzemiennie z Pucharem Europy. W zawodach wystartuje 16 najlepszych zawodników (8 kobiet i 8 mężczyzn) m.in. z Rumunii, Serbii, Włoch, Czech, Ukrainy, Anglii i Polski, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach krajowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Pucharze Świata Polskę reprezentować będzie dwóch zawodników.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy mają szansę na zdobycie Pucharu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Puchar Świata w Karate Tradycyjnym odbędzie się systemem zbliżonym do systemu pucharowego. Jest to przegląd wszystkich konkurencji, które rozgrywane są podczas Mistrzostw Europy, czy Mistrzostw Świata.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie Pucharu Świata o godz. 12.00 zaplanowano wspólny trening dla wszystkich mieszkańców Zamościa, a o godz. 15.00 oficjalne otwarcie zawodów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto wziąć udział we wspólnym treningu ponieważ będzie można zapoznać się z karate, a także porozmawiać z zawodnikami oraz zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Wnuk zachęca mieszkańców miasta i turystów do oglądania pojedynków karateków na żywo.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Maciejewski dodał, że zmagania karateków będzie można oglądać także na żywo w internecie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Impreza takiej rangi odbędzie się na wolnym powietrzu, w przepięknej scenerii renesansowego Rynku Wielkiego, dlatego na wydarzenie zapraszamy wszystkich chętnych.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe