Tenisiści PWSZ Zamość zagrają w AME

  • 28.06.2019, 16:10 (aktualizacja 01.07.2019, 09:55)
  • Małgorzata Kryk
Tenisiści PWSZ Zamość zagrają w AME
Pasja, przyjaźń, sukcesy i prestiż to wspólny mianownik I – ligowej studenckiej drużyny tenisa stołowego PWSZ Zamość. W 2018 roku zawodnicy zdobyli wicemistrzostwo Polski, a w tym roku osiągnęli tytuł Mistrzów Polski. Drużyna PWSZ Zamość to reprezentacja naszego miasta, której udało się zdobyć także Puchar Europy.

W dn. 15-21.07 drużyna pojedzie do Włoch na Akademickie Mistrzostwa Europy, gdzie zagra w turnieju indywidualnym i rozgrywkach podwójnych. Dlatego z tej okazji w dn.28.06 (piątek) w rektoracie PWSZ przy ul. Pereca 2 w Zamościu odbyła się konferencja prasowa poświęcona tematyce przygotowań do AME. Na konferencji skład drużynowy przedstawił Kanclerz uczelni mgr Jerzy Korniluk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec, trener drużyny PWSZ Zamość przyznał ,że sezon był udany. Dlatego zaszczytem na AME będzie reprezentowanie nie tylko uczelni, ale również miasta.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec stwierdził, ze podziękowania za sukces należą się zawodnikom, ale takze osobom im bliskim, które w trudach wspierają drużynę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dotychczasowe sukcesy ekipy są zasługa ciężkiej pracy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trener Kostrubiec za wsparcie organizacyjne i możliwość udziału w rozgrywkach serdecznie podziękował władzom uczelni, wręczając koszulki wraz z pamiątkowym zdjęciem z podpisami całego zespołu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drużynie nie udało się awansować do Superligi, ale dzięki zwycięstwu w AMP o tenisie stało się głośno. Zespól na zbliżających się Mistrzostwach Europy ma szansę na wielki sukces.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rektor uczelni PWSZ Zamość dr hab. Andrzej Samborski w ramach podziękowań za zaangażowanie w rozgrywkach i godne reprezentowanie uczelni drużynie wręczył dyplomy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rektor Andrzej Samborski podkreślił, że chlubą dla uczelni są sukcesy sportowe zawodników. Dlatego uczelnia daje szansę studentom, by w ramach edukacji mogli się nie tylko kształcić, ale również rozwijać pod względem sportowym.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ihor Zavadskyi, który pochodzi z Ukrainy podkreślił ,że jest dumny z możliwości reprezentowania Polski na zbliżających się AME.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Skład drużynowy i plany na przyszły sezon zaprezentowane będą we wrześniu przed rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe