"Wielka Pokuta" w Biłgoraju

  • 16.10.2016, 20:32
  • Joanna Ferens
"Wielka Pokuta" w Biłgoraju
W sobotę, 15 października, na Jasnej Górze zgromadziło się ponad sto tysięcy osób, aby wspólnie wziąć udział w specjalnym nabożeństwie zwanym „Wielką Pokutą”.

Było to spotkanie wiernych Kościoła, aby wspólnie i w jedności błagać o miłosierdzie dla całego naszego narodu, przepraszać Boga za grzechy własne i narodowe. o istocie pokuty i jej znaczeniu dla człowieka wierzącego mówi wikariusz parafii św. Jerzego w Biłgoraju, ks. Sebastian Koper:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Sebastian wyjaśnia, że biłgorajski „Kościółek” również zorganizował nabożeństwo Wielkiej Pokuty dla tych wszystkich, którzy nie mogli pojechać na Jasną Górę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Całodniowe nabożeństwo zakończył Apel Jasnogórski w łączności z częstochowskim klasztorem:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak wyjaśniają inicjatorzy Wielkiej Pokuty, przez to nabożeństwo „wierni chcą zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas”. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe