Zajęcia w wodzie

  • 01.07.2019, 16:29 (aktualizacja 01.07.2019, 16:35)
  • Małgorzata Zaręba
Zajęcia w wodzie
Osoby ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu kontynuują zajęcia na KP w Zamościu.

Dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu są aktywnymi uczestnikami zajęć sportowych. Systematycznie ćwiczą w ramach wychowania fizycznego w boccia oraz aktywnie uczestniczą w zajęciach pływackich, które odbywają się na Krytej Pływalnie OSiR w Zamościu. Poprzednia edycja zajęć została przedłożona, dlatego szansę na doskonalenie techniki pływackiej ma dziesięciu zawodników. Więcej o programie powiedział Ireneusz Klimek z Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W zajęciach biorą udział także nowi zawodnicy, a kiedy odbywają się zajęcia?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem zajęć jest adaptacja do środowiska wodnego osób niepełnosprawnych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia odbywaj się na rekreacyjnym oraz dużym basenie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby uczestniczące w poprzednich zajęciach poczyniły duże postępy. Dowodem na to jest swoboda samodzielnego poruszania się w wodzie oraz pozytywne wyniki ze specjalistycznych testów. Ireneusz Klimek dodał, ze osoby niepełnosprawne mają szanse nauczyć si pływać, aby w przyszłości uczestniczyć w ogólnopolskich zawodach pływackich.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zajęcia w wodzie to nie tylko okazja do nauczenia i doskonalenia technik pływackich, ale także forma rehabilitacji.

 

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe