Półmetek prac

  • 05.07.2019, 13:21
  • Joanna Mazurek
Półmetek prac http://dzieloodbudowy.pl
Prace przy rewitalizacji franciszkańskiego kościoła w Zamościu są już na półmetku.

Pomniejszona i przebudowana przed laty siedemnastowieczna świątynia, która była największym barokowym kościołem oo. Franciszkanów w Polsce, odzyskała już m. in. pierwotną wysokość, a nad nawą główną zrekonstruowano strop i dach kościoła.
Co nowego na wielkiej odbudowie, zapytaliśmy proboszcza franciszkańskiej parafii pw. Zwiastowania NMP w Zamościu o. Andrzeja Zalewskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem we wnętrzu świątyni trwają prace przy wyburzaniu ostatnich ścian i stropów stanowiących pomieszczenia wybudowane na potrzeby Liceum Plastycznego oraz kina Stylowy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W projekcie pn. „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” oprócz prac budowlano-konserwatorskich, przewidziano dostosowanie i wyposażenie podziemi obiektu na cele aranżacji muzealnej i działalności kulturalnej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace przy odbudowie świątyni można śledzić na stronie dzieloodbudowy.pl.
Samo dzieło wesprzeć można na kilka sposobów: poprzez post i modlitwę, ofiarowanie drewna (dąb, jesion, sosna, świerk) i kolorowych metali (miedź, mosiądz, cyna itp.), dobrowolne ofiary wpłacane na konto, dołączenie funpage’a: https://web.facebook.com/zamosc.franciszkanie lub promocję rewitalizacji poprzez udostępnianie wpisów funpage’a oraz materiałów multimedialnych z zakładki FILMY.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe