Najstarszy na Lubelszczyźnie

  • 06.07.2019, 15:57 (aktualizacja 06.07.2019, 16:58)
  • Joanna Mazurek
 Najstarszy na Lubelszczyźnie
Wiklinowe kosze, drewniane meble dla dzieci, sita, stolnice, widły, czy plecionkowe chodniki – Jarmark św. Kiliana w Skierbieszowie to już jedno z coraz mniej licznych miejsc, w których można kupić artykuły wyprodukowane przez polskich rzemieślników.

Podczas trwającego trzy dni, od 5 do 7 lipca wydarzenia, nie braknie występów artystycznych, w tym takich gwiazd, jak zespół Kombi, można też skosztować lokalnych pierogów oraz jarmarcznego przysmaku z Lubelszczyzny czyli słynnej szczypy, ale najważniejsza jest handlowa tradycja.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Jarmarku św. Kiliana są też stoiska z odzieżą czy artykułami gospodarstwa domowego. W programie znalazły się również pokazy rzemiosła, np. tworzenia garnków z gliny. Jednak tradycyjne produkty nadal mają swoich nabywców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na jednym ze stoisk handlujący sprzedają np. bańki na mleko czy szmaciane plecionki. Sprzedawca przyznaje, że stoisko przyciąga nie tylko kupujących, ale i osoby zaciekawione rzadko widzianymi obecnie produktami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoimi wrażeniami z Jarmarku św. Kiliana podzieliła się z nami jedna z odwiedzających wydarzenie. Pochodzi z Lublina i jak przyznaje, kupiła niemało.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że Katolickie Radio Zamość sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem. Obszerna relacja z Jarmarku św. Kiliana już wkrótce na naszej antenie.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe