Turniej seniorów i amatorów na korcie

  • 07.07.2019, 00:18 (aktualizacja 09.07.2019, 09:02)
  • Małgorzata Kryk
Turniej seniorów i amatorów na korcie
Na kortach tenisowych przy ul. Studziennej 2 w Zamościu w weekend (06-07.07) odbywa się Ogólnopolski Turniej Tenisowy Seniorów i Amatorów. Od kiedy w naszym mieście na terenie zamojskiego OSiR powstałą hala do tenisa ziemnego ilość osób, które grają w tenisa znacznie wzrosła. Osoby lubiące czas spędzać aktywnie mogą uprawiać tenisa nie tylko w sezonie wiosenno -letnim, ale również zimowym. KT Return Zamość organizuje nie tylko regularne turnieje, ale także prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, a w sezonie zimowym wprowadził kursy nauki gry w tenisa dla osób dorosłych. Wszyscy, niezależnie od wieku mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na korcie.

Popularyzacja tenisa i ranga turniejów, które odbywają się w Zamościu sprawia,ze biorą w nich udział nie tylko zawodnicy z naszego województwa, ale również z Polski. Dlatego w ten weekend do Zamościa także zawitali zawodnicy z różnych zakątków Polski. Warto dodać, że w poprzednim Ogólnopolskim Turniej Seniorów i Amatorów, który odbył się w dn. 22-23.06 także na otwartych kortach czołowe miejsce zajęli reprezentanci naszego miasta i klubu. Pierwsze miejsce zdobył wiceprezes KT Return Zamość Jan Papierz, a na trzecim miejscu uplasował się pomysłodawca i założyciel kortów tenisowych w naszym mieście, honorowy prezes KT Return Zamość Janusz Kawałko. Podczas tego weekendu w sobotę rozegrano pojedynki singlowe, a na niedzielę zaplanowano gry deblowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Turniej rozgrywany jest w kategoriach wiekowych 50 + i 60+, a faworytem turnieju jest wiceprezes KT Return Jan Papierz.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Marian Piasecki, który na turniej przyjechał z Warszawy powiedział jak poradził sobie w meczu oraz zdradził jakie umiejętności trzeba posiadać, by osiągać sukcesy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W turnieju udział biorą także reprezentanci KT Return.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycyjnie dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W przyszłym tygodniu w dn.13.16.07 na zamojskich kortach odbędzie się Memoriał Martynki Szutz i Zuzanki Teresińskiej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W dn. 03-04.08 na kortach zagrają młodzicy i kadeci.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wakacje zakończy Memoriał Jerzego Osoby (24-25.08).
loadingŁaduję odtwarzacz...

W roku szkolnym (07-08.09) zaplanowano turniej dla młodzików i kadetów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W dn. 14-15.09 w Memoriale dr. Teresińskiego zagrają przedstawiciele środowiska medycznego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorem trwającego turnieju jest KT Return Zamość. Wszystkich sympatyków tenisa ziemnego zachęcamy do kibicowania zawodnikom. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.
 

Rozmowa z Marianem Piaseckim, który dotychczas uprawiał piłkę ręczną, siatkówkę, jeździectwo konne, tenisa zimnego i jazdę na nartach. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe