Karatecy na Rynku Wielkim

  • 07.07.2019, 11:28 (aktualizacja 07.07.2019, 12:06)
  • Małgorzata Kryk
Karatecy na Rynku Wielkim
Na zamojskim Rynku Wielkim w sobotę i niedzielę (06-07.07) goszczą karatecy z całego świata. W sobotę (06.07) odbył się Puchar Świata w Karate Tradycyjnym, a w niedzielę odbywa się Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Roztocza. W tym roku przypada 40-ta rocznica karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, dlatego Polski Związek Karate Tradycyjnego podjął decyzję, że tegoroczna jubileuszowa X edycja Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym zostanie zorganizowana właśnie w Zamościu.Puchar Świata w Karate Tradycyjnym to impreza cykliczna, odbywająca się naprzemiennie z Pucharem Europy.

W zawodach wystartowalo16 najlepszych zawodników (8 kobiet i 8 mężczyzn) m.in. z Rumunii, Serbii, Włoch, Czech, Ukrainy, Anglii i Polski, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach krajowych. Pierwszego dnia o godz. 12.00 wraz z hejnałem rozpoczął go wspólny trening, który poprowadził prof. dr Ilija Jorga 10 Dan. Po południu odbyło się oficjalne otwarcie wydarzenie, na które przybyło liczne grono przedstawicieli karate.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Otwarciu PŚ przewodniczył sensei Ilija Jorga.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk stwierdził, że organizowany od ponad trzydziestu lat Puchar Roztocza jest ważnym wydaniem. Dlatego serdecznie podziękował przedstawicielom PZKT, że PŚ w tym roku mógł odbyć się w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Marszałek Województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski przyznał, że jest dumny z organizacji jubileuszowej edycja Pucharu Świata w tak pięknym mieście.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starania w organizacji wielkiego wydarzenia poczynił pochodzący z Biłgoraja, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Sensei Andrzej Maciejewski. W 1992 roku w Montrealu na Mistrzostwach Świata zdobył pierwszy złoty medal drużynowy dla Polski, co zapoczątkowało drogę do sukcesów i rozwój karate w naszym regionie. Podczas otwarcia życzył wszystkim karatekom sukcesów, by w przyszłości mogli zaprezentować swoje umiejętności na Olimpiadzie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Otwarcia PŚ dokonał instruktor, trener, sędzia klasy międzynarodowej Andrzej Olech.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przybyli na Rynek Wilki widzowie mogli podziwiać układy wszystkich konkurencji w karate, które rozgrywane są podczas Mistrzostw Europy, czy Mistrzostw Świata
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkich mieszkańców miasta i turystów na dwudniowe wydarzenie zaprosił prezydent miasta Andrzej Wnuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Impreza takiej rangi w przepięknej scenerii renesansowego Rynku Wielkiego odbyła się w Zamościu po raz pierwszy. Dzisiaj (07.07) od wczesnych godzin na Rynku Wielkim zawitają karatecy, którzy zaprezentują się w Międzynarodowym Turnieju Karate Tradycyjnego o Puchar Roztocza. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich chętnych.
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (41)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe