XX Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO w Biłgoraju

  • 07.07.2019, 23:55
  • Joanna Ferens
XX Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO w Biłgoraju
Na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju odbyła się Jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO. Jak na jubileusz przystało organizatorzy przygotowali niespodzianki i ciekawe koncerty.

Ideą Festiwalu niezmiennie jest popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych i muzycznych o charakterze religijnym, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów oraz ożywienie religijnego ruchu artystycznego. Dyrektor Festiwalu, ks. Marek Kuśmierczyk w rozmowie wyjaśniał, jak wyglądały początki przedsięwzięcia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal rozpoczął się Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju, której przewodniczył ks. bp. Jan Śrutwa.  W rozmowie przyznał on, że Festiwal jest piękną inicjatywą i życzył, aby trwał przez kolejne lata:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie na scenie rozpoczęła się część koncertowa. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły zespoły takie jak Zespół La Pallotina z Warszawy, hip-hopowy zespół chrześcijański ‘Muode Koty’ oraz Let Him Run - polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku ‘praise&worship’. Wystąpiła również s. Julita Zawadzka ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny z Białegostoku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie festiwalu odbył się koncert uwielbienia prowadzony przez ks. Andrzeja Wąska i zespół ‘Aniołki’ z Obszy. W trakcie festiwalu występom towarzyszyło stu tancerzy składających się z chętnych wolontariuszy. Jedną z nich jest Aleksandra Chutkowska, która wyjaśniała, na czym polega rola młodych w organizacji Festiwalu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami festiwalu byli Komitet Organizacyjny SOLI DEO, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ‘Nadzieja’ i ‘Serce’ oraz Miasta w Biłgoraju, Starostwo Powiatu Biłgorajskiego, Urząd Gminy w Biłgoraju i Biłgorajskie Centrum Kultury. Patronat duchowy nad festiwalem objął pasterz naszej diecezji bp Marian Rojek, zaś patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe