Rusza "Eurofolk"

  • 09.07.2019, 08:19
  • Joanna Mazurek
Rusza "Eurofolk"
Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Gruzja, Kanada, Węgry, USA i oczywiście Polska – występy zespołów z tych krajów będziemy mogli oglądać podczas rozpoczynającego się dzisiaj w Zamościu Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Eurofolk” 2019.

Na wydarzenie, które potrwa do niedzieli, składają się nie tylko koncerty na Rynku Wielkim, w Szczebrzeszynie, Łaszczowie i Zwierzyńcu, ale także zabawy folkowe. „Eurofolk”, który odbędzie się już po raz osiemnasty, cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko zamościan i turystów, ale i samych zagranicznych zespołów, które chętnie biorą udział w wydarzeniu, które ma prestiżowy certyfikat Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej – CIOFF®. W jaki sposób pojawiła się inicjatywa zorganizowania „Eurofolku”, zapytaliśmy założycielkę Zespołu Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, a także pomysłodawczynię i dyrektor artystyczną Festiwalu Jolantę Kalinowską-Obst.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczny „Eurofolk” rozpoczyna się koncertem GOSPODARZE – GOŚCIOM Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” i „Krywań”. W środę o godz. 17.40 rozpocznie się widowiskowy korowód zespołów ulicami Zamościa z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się koncert inauguracyjny.
Korowód jest już tradycją – wyjaśnia Anna Polska, przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, które wraz z Zamojskim Domem Kultury organizuje „Eurofolk”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość sprawuje patronat medialny nad Międzynarodowym Festiwalem Folklorystycznym „Eurofolk” 2019. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo plakat ze szczegółowym programem festiwalowych wydarzeń.

 

 

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe