Zespół "Zamszanki" z Zamchu zdobył I nagrodę w Kazimierzu

  • 09.07.2019, 12:48 (aktualizacja 09.07.2019, 13:18)
  • Łukasz Kot
Zespół "Zamszanki" z Zamchu zdobył I nagrodę w Kazimierzu Łukasz Kot
53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

W dniach 27 – 30 czerwca odbył się w Kazimierzu 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Gminę Biłgoraj reprezentował Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej i Krystyna Blacha z Rudy Solskiej z Kasią Rączką (12 lat). Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej zdobył I nagrodę. Także reprezentujący Gminę Obsza Zespół "Zamszanki" z Zamchu występujące w strojach ludowych zamojskich zdobył I nagrodę. W Kaźmierzu zaśpiewały utwory związane z obrzędowością weselną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wygrana na Festiwalu w Kazimierzu nie byłą zaskoczeniem dla Zamszanek. Mówi Katarzyna Lotz która od 60 lat działa w Kole Gospodyń Wiejskich i zespole śpiewaczym w Zamchu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że śpiewaczki Krystyna Blacha z Kasią Rączką w kategorii "Mistrz - Uczeń", zwaną też "Duży - Mały" wyśpiewały II nagrodę.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe