Odpust i XIII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim

  • 09.07.2019, 14:43 (aktualizacja 09.07.2019, 14:49)
  • Joanna Suszko
Odpust i XIII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim
w 25. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tomaszowskiej.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim ks. prał. Czesław Grzyb zaprasza wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich naszej diecezji na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Tomaszowskiej połączone z obchodami 25. rocznicy koronacji jej cudownego wizerunku oraz XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Rodzina i powołanie”, które odbędą się w dniach 15-16 lipca 2019 w Tomaszowskim Sanktuarium.

Uroczystości odpustowe poprzedzi w niedzielę (14.07) Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 17:00.

W poniedziałek (15.07) o godz. 21:00 po Apelu Jasnogórskim z sanktuarium przejdzie procesja różańcowa do kaplicy św. Wojciecha, tam ok. godz. 22:30 sprawowana będzie Msza św., a po niej w Sanktuarium całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

We wtorek (16.07) główne uroczystości odpustowe poprzedzi o godz. 10:30 Droga krzyżowa na Kalwarii tomaszowskiej w intencji rodzin.

Słowo Boże podczas Mszy świętych w dniu odpustu będzie głosił ks. Józef Maciąg, a uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja ks. Abp Józef Michalik – emerytowany metropolita przemyski. Wierni chcący przyjąć szkaplerz karmelitański będą mogli to uczynić po każdej Mszy świętej w dniu odpustu.

Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na plakatach. Ten znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Do udziału w uroczystościach zapraszają: Ks. Prałat Czesław Grzyb – Kustosz Sanktuarium, Ks. Mirosław Sawka – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, a także Katolickie Radio Zamość. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. odpustowej, którą będziemy transmitować na naszej antenie.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe