Biłgoraj. VIII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

  • 09.07.2019, 21:25
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. VIII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
Już po raz ósmy z Biłgoraja wyruszyła (09.07) Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę, która jest częścią XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. sprawowanej w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Duchowy patronat nad pątnikami z Biłgoraja i okolic sprawuje ks. Maciej Lewandowski, który w rozmowie podkreślał, że jest to czas wyjątkowego spotkania z Panem Bogiem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do biłgorajskich pielgrzymów dołączyli również mieszkańcy Zamościa pod opieką ks. Tomasza Szumowskiego oraz grupa pielgrzymów z Hrubieszowa pod opieką ks. Piotra Szeptucha.

Jednym z uczestników pielgrzymki jest Andrzej Szatowski, który wyjaśniał, w jakiej intencji wyrusza na pielgrzymi szlak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Honorowy patronat nad pielgrzymką sprawuje starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rowerzyści z całej Polski spotkają się na Jasnej Górze w sobotę, 13 lipca, gdzie pielgrzymkę zakończy wspólna Eucharystia na wałach jasnogórskich.

Joanna Ferens

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe