Spotkanie z prezydentem miast

  • 10.07.2019, 10:58 (aktualizacja 10.07.2019, 11:27)
  • Małgorzata Kryk
Spotkanie z prezydentem miast
I – ligowa studencka drużyna tenisa stołowego PWSZ w Zamościu przygotowuje się do Akademickich Mistrzostw Europy, które w dn. 15-21.07 odbędą się we Włoszech.

Skład drużynowy PWSZ ma na swoim koncie liczne sukcesy m.in. w 2018 roku zawodnicy zdobyli wicemistrzostwo Polski, a w tym roku osiągnęli tytuł Mistrzów Polski. Drużyna PWSZ Zamość to reprezentacja naszego miasta, której udało się zdobyć także Puchar Europy. W dniu wczorajszym (10.07) w zamojskim Ratuszu władze uczelni PWSZ oraz trener i drużyna zostali zaproszeni na spotkanie z prezydentem miasta Andrzejem Wnukiem, wiceprezydent Małgorzatą Bzówką oraz dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość Piotrem Orzechowskim. Dotychczasowych sukcesów pogratulował drużynie, prezydent miasta Andrzej Wnuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za przychylność w rozwoju sportowym serdecznie podziękował władzom miasta, kanclerz uczelni mgr Jerzy Korniluk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Treningi w tenisa stołowego studentów odbywają się w ZS Nr 3 w dawnym Elektryku. Z budżetu miasta w sali sportowej zainstalowane zostało oświetlenie ledowe, dzięki czemu warunki do trenowania znacząco się poprawiły. Za pomoc w przygotowaniach do ważnych wydarzeń sportowych prezydentowi Zamościa podziękował trener drużyny Piotr Kostrubiec.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec zdradził, że na rozpoczęcie roku akademickiego władze uczelni planują utworzenie także drużyny kobiecej. Dzięki licznym dotychczasowym sukcesom być może w Zamościu powstanie jedyny w naszym województwie Ośrodek Tenisa Stołowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec dodał, że odkąd drużyna zaczęła odnosić sukcesy, tenis stołowy w Zamościu stał się popularny.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Orzechowski przyznał, że drużyna może liczyć na wsparcie ze strony Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas spotkania przedstawiciele uczelni na ręce prezydenta przekazali pamiątkową koszulkę wraz ze zdjęciem i podpisami zespołu. Natomiast przedstawiciele miasta wręczyli sportowcom statuetkę i dyplomy. Skład drużynowy i plany na przyszły sezon zaplanowano na wrzesień przed rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe