Potrzeba krwi

  • 10.07.2019, 13:06 (aktualizacja 10.07.2019, 13:19)
  • Ewelina Dumała/ks. Wojciech Iwanicki
Potrzeba krwi
Okres wakacji to czas, w którym zapotrzebowanie na krew jest większe m.in. ze względu na wzrost wypadków.

Mówi o tym dr nauk medycznych, kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Elżbieta Pułacz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby zostać krwiodawcą należy spełnić kilka warunków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

By umożliwić łatwiejszy dostęp do punktów oddawania krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa organizuje akcje terenowe. W najbliższym czasie krew będzie można oddać: 14.07 w Skierbieszowie, 18.07 w Biłgoraju, 21.07 w Horyńcu Zdroju i Tuczępach oraz 28.07 w Majdanie Sieniawskim. Dr Elżbieta Pułacz tłumaczy jak cennym lekiem jest krew i jaka jest jej rola w organizmie człowieka.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegóły dotyczące akcji terenowych poboru krwi dostępne są na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie www.rckik.lublin.pl

 

Ewelina Dumała/ks. Wojciech Iwanicki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe