44. Międzynarodowe Koncerty Organowe w Krasnobrodzie

  • 12.07.2019, 10:31
  • Joanna Suszko
44. Międzynarodowe Koncerty Organowe w Krasnobrodzie
W niedzielę (14.07) w Sanktuarium w Krasnobrodzie rozpocznie się 44. edycja Międzynarodowych Koncertów Organowych.

Na inaugurację tegorocznego cyklu, który będzie się składać z czterech koncertów, wystąpi Mateusz Rzewuski.

Jak podaje IAS, artysta urodził się w 1991 roku w Łukowie. Mateusz Rzewuski był uczestnikiem wielu kursów mistrzowskich, a także występował na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Niemczech, Francji, Czechach, Roski oraz na Litwie i Słowacji. W 2011 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii, a dwa lata później także Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Organowej w Legnicy. Obecnie studiuje organy oraz improwizację w Paryżu.

Ze stolicy Francji przyjedzie do Krasnobrodu artysta, który zagra w drugim koncercie organowym. Andrzeja Siekierskiego będzie można posłuchać 28 lipca. Z kolei w sierpniu za organami w krasnobrodzkim sanktuarium zsiądą - Bryan Campbell oraz Marek Kudlicki z Wiednia, który z sopranistką Dominiką Zamarą zakończą tegoroczny cykl.

Marek Kudlicki to jednocześnie kierownik artystyczny krasnobrodzkich koncertów, organizowanych przez proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie księdza prałata Eugeniusza Derdziuka.

Wszystkie koncerty są bezpłatne i będą się rozpoczynać o tej samej porze, czyli o 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe