Przetarg i modernizacja wkrótce

  • 12.07.2019, 11:56 (aktualizacja 12.07.2019, 12:57)
  • Małgorzata Kryk
Przetarg i modernizacja wkrótce
Remont zamojskiego stadionu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu to obiekty sportowe: nowoczesna wielofunkcyjna hala, duża hala sportowa, siłownia, boiska do piłki nożnej i siatkowej, sala mat oraz obiekty lekkoatletyczne.

W bieżącym 2019 roku przewidziano wiele inwestycji na rozwój i rozbudowę infrastruktury kompleksów sportowych zamojskiego OSiR-u. Na ten cel miasto Zamość zgłosiło obiekty sportowe OSiR do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu", który finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założonym planem obiekty sportowe, które znajdują się przy ul. Królowej Jadwigi 8 tj. stadion czy budynek sanitarni – szatniowy zostaną zmodernizowane. Na terenie OSiR planowane jest także wybudowanie nowoczesnego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, które będzie zadaszone. Więcej na temat programu powiedział dyrektor zamojskiego OSiR, Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Program będzie składał się z trzech etapów.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Miasto Zamość zostało zakwalifikowane do programu i na trzy letni okres modernizacji obiektów sportowych dostało dofinansowanie w kwicie 7 mln zł. Na rok bieżący wysokość dofinansowania wynosi milion złotych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeszce w tym roku rozpoczną się przetargi, a po wakacjach planowane są remonty zaplecza sanitarno – szatniowego.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Kolejny, drugi z etapów dotyczyć będzie przebudowy stadionu, przy ul. Kr Jadwigi 8, który służyć będzie zarówno lekkoatletom jak i piłkarzom.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzeci etap dotyczyć będzie boiska piłkarskiego ze sztuczna nawierzchnią. Piłka nożna w naszym mieście cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a na treningi piłkarskie uczęszczają małe dzieci, szczególnie chłopcy. Aby dzieci i młodzież mogli trenować tę dyscyplinę sportu przez cały rok nowoczesne boisko piłkarskie będzie zadaszone. Prawdopodobnie zlokalizowane będzie na terenie zamojskiego OSiR-u, przy ul. Królowej Jadwigi 8, gdzie kiedyś znajdował się otwarty basen, lub w miejscu gdzie obecnie umiejscowione są boiska do piłki siatkowej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” jest rozwój bazy obiektów sportowych dla zapewnienia odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców i organizacji zawodów.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe