Ruszyły zapisy na bieg

  • 12.07.2019, 12:43
  • Małgorzata Kryk
Ruszyły zapisy na bieg
XXXII edycja Czteroetapowego biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny odbędzie się w dniach 28-31.08 na trasach naszego pięknego Roztocza.

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny Jest to kultowy bieg ponieważ znany jest nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Słynie on m.in. z: historii ponieważ oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z naszym regionem: dystansu, który wynosi 100 km, trwa 4 dni, biorą w nim udział nie tylko biegacze zawodowi, ale również amatorzy. W biegu biorą udział nie tylko biegacze, ale także rolkarze, osoby niepełnosprawne poruszających się na wózkach tzw. hanbajkach czy do osoby niedowidzące i niewidome.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na jubileuszową edycję biegu organizatorzy zmienili zasady uczestnictwa w biegu. Każdy z zawodników może wziąć udział w jednym z wybranych etapów. Cały bieg liczy 100 km, a na trasie z Zamościa do Skierbieszowa biegacze mogą wziąć udział w półmaratonie (21,975). Jakie miejscowości przemierzą uczestnicy biegu informuje Małgorzata Kierepka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat i posiadają aktualne zaświadczenie lekarskie potwierdzające zdolność do udziału w biegu. Osoby, które ukończyły 21 lat mają możliwość startu na podstawie oświadczenia umieszczonego na stronie biegu ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE należy OKAZAĆ PRZY WERYFIKACJI). Zapisy prowadzone są do końca miesiąca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do wzięcia udziału w biegu osoby zainteresowane serdecznie zachęca Małgorzata Kierepka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na charakter bieg cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ponieważ co roku do Zamościa przyjeżdżają zawodnicy z terenu całej Polski, a także z Ukrainy czy Białorusi. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi nagrody finansowe i rzeczowe. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymują pakiet startowy, a startujący w IV etapach wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek).

Szczegóły na stronie internetowej organizatora pod adresem kliknij

 

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe