Rodzinny Piknik Sportowy z myślą o misjonarzach w Posadowie

  • 15.07.2019, 12:15 (aktualizacja 15.07.2019, 14:06)
  • Joanna Suszko
Rodzinny Piknik Sportowy z myślą o misjonarzach w Posadowie
W Grodzisku Posadów w niedzielę (14.07) już po raz piąty odbył się Rodzinny Piknik Sportowy z myślą o misjonarzach.

Celem wydarzenia jest uwrażliwianie uczestników na potrzeby misji. Z tego powodu tradycją pikniku w Posadowie stały się spotkania z misjonarzami. W tym roku świadectwem swojej pracy misyjnej dzielił się werbista, o. Stefan Kukuła.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na miejscu można było spotkać siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Rozmawialiśmy z s. Teresą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Honorowym patronatem wydarzenie po raz kolejny objął biskup diecezjalny Marian Rojek. Siłą tego pikniku jest to, że potrafi on łączyć wiele aspektów – podkreślał biskup.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jak zawsze na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych i tych o charakterze piknikowym. Wszystko po to, by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ale też po to, by jeszcze bardziej poznawać pracę i potrzeby misjonarzy – zaznacza ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, główny organizator imprezy.
 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie imprezy znalazły się także kawiarenka misyjna, loteria fantowa, pokazy Bractwa Rycerskiego, wspólne grillowanie, a także koncerty. Na scenie można było zobaczyć m.in. lokalnych wykonawców. Gwiazdą wieczoru był zespół SOLARIS. Zapytaliśmy uczestników, którzy do Posadowa przyjechali z oddalonych miejscowości o ich wrażenia z pikniku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Honorowy patronat nad Piknikiem objęła także poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Piknik zorganizowali: Działa Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Urząd Gminy Telatyn. Dłuższa relacja z V Rodzinnego Pikniku Sportowego z Myślą o Misjonarzach na naszej antenie już dziś o 17:15.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe