Więcej niż praca

  • 16.07.2019, 07:09 (aktualizacja 16.07.2019, 11:36)
  • Joanna Mazurek
Więcej niż praca
Bycie policjantem, to nie tylko praca – to misja. Podczas Święta Policji, które wczoraj odbywało się na Rynku Wielkim dowodzili tego swoją postawą mundurowi, którzy upamiętnili m. in. setną rocznicę powstania Policji Państwowej.

Wcześniej policjanci uczestniczyli we Mszy św., którą w ich intencji sprawował ks. bp Marian Rojek.
„W każdym zawodzie, w każdym powołaniu, istnieje niebezpieczeństwo, że wewnętrzny zapał, entuzjazm osłabnie, iż człowiek nie ma ochoty do podejmowania wyzwań swoich codziennych obowiązków. Policjant w swojej misji też może być duchowo pozbawiony mocy i dlatego do waszej dyspozycji jest posłany kapelan, którego zadaniem staje się troska o wewnętrzną przestrzeń waszego życia i posługiwania – podkreślał pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczysty apel, który odbył się na zamojskim Rynku Wielkim po Eucharystii miał niezwykle uroczystą oprawę. Na zamościan i turystów czekało też policyjne miasteczko, w którym można było zobaczyć m.in. radiowozy, policyjne motocykle czy dawne policyjne umundurowanie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Komendant Wojewódzki Policji podkreśla, że nasz region wyróżnia się bezpieczeństwem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Do służby podchodzimy jak do misji – zwraca uwagę Komendant Miejski Policji w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na stronie internetowej naszej rozgłośni mogą Państwo obejrzeć galerię zdjęć z wydarzenia.

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe