'Prosto z ZUS” w Stolicy Języka Polskiego

  • 17.07.2019, 13:57
  • Katarzyna Muszyńska
'Prosto z ZUS” w Stolicy Języka Polskiego
Czy urzędnicy mogą pisać prosto i po ludzku?

 Oczywiście, że tak! Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jest w tym roku partnerem edukacyjnym festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Pracownicy ZUS zapraszają na warsztaty z prostego pisania, dyskusje o języku w życiu publicznym i porady ekspertów – powiedziała Małgorzata Korba, rzecznik prasowy ZUS w województwie lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy zapraszają także do udziału w cyklu 'Rozmowy o języku: prosty język w życiu publicznym”. 5 sierpnia (poniedziałek) o godz. 13.00 na festiwalowej scenie głównej spotkają się osoby, które starają się w Polsce poprawić jakość komunikacji. Opowiedzą o swoich sukcesach i porażkach. Natomiast 6 sierpnia (wtorek) o 12.00 uczestnicy podyskutują o barierach i zagrożeniach związanych z upraszczaniem pism i dokumentów urzędowych.

Każdego dnia festiwalu od 10.00 do 19.00 będzie można skorzystać z porad pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zainteresowani będą mogli dopytać o emerytury, renty, zasiłki, sanatoria z ZUS, ulgi dla przedsiębiorców i ubezpieczenia. Dla chętnych będą konkursy o ubezpieczeniach z nagrodami, a dla dzieci – kącik zabaw. W namiocie instytucji będzie można również zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych, żeby uzyskać dostęp do swojego konta w ZUS przez internet. Eksperci będą doradzać w Szczebrzeszynie od 5 do 10 sierpnia (tereny zielone przy szkole, przy ul. Zamojskiej 70). W niedzielę przeniosą się do Zamościa na Rynek Wodny. Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie stolicajezykapolskiego.pl.

 

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe