Potok Górny. Turniej sołectw

  • 21.07.2019, 22:16
  • Joanna Ferens
Potok Górny. Turniej sołectw
W Amfiteatrze przy Urzędzie Gminy w Potoku Górnym odbyła się (21.07) kolejna edycja Turnieju Sołectw.

Cel turnieju to przede wszystkim integracja mieszkańców gminy – tłumaczył dyrektor GOK w Potoku Górnym, Ryszard Łoś:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wójt Gminy Potok Górny, Stanisław Dyjak, który w rozmowie podkreślał, że impreza ma również wymiar historyczny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aspekt historyczny i patriotyczny zapewniło Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 24 Jarosławskiej Dywizji Piechoty ‘Garnizon Jarosław 1924’. Przedstawiciel grupy, Zygmunt Huta wyjaśniał, co można było zobaczyć na przywiezionej ekspozycji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W turnieju wzięło udział 12 sołectw z Gminy Potok Górny: Malenik, Jasiennik Stary, Lipiny Dolne, Lipiny Górne Borowina, Lipiny Górne Lewki, Jedlinki, Potok Górny Pierwszy, Potok Górny Drugi, Szyszków, Zagródki, Dąbrówka i Naklik. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości rywalizowali w 9 konkurencjach takich jak rzut lotką do tarczy, przecinanie piłką ręczną kawałka drewna, slalom z piłką i miotłą, rzut ziemniakiem do wiadra, strzały piłką do bramki, skakanka w gumofilcach, rzut piłką do kosza, sadzenie ziemniaków i przeciąganie liny.

Mieszkańcy rywalizują ze sobą w atmosferze przyjaźni – podkreślał sołtys Lipin Dolnych, Łukasz Zabłotni:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Możemy się wykazać swoimi umiejętnościami i wspólnie dobrze bawić – dodała sołtys Szyszkowa, Zofia Pistarczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. Radny Sejmiku, Grzegorz Wróbel zaznaczył, iż takie inicjatywy są warte poparcia, gdyż jest to wsparcie bezpośrednio dla ludzi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Imprezie towarzyszyła wystawa uzbrojenia wojskowego (militaria i mundury epoki 1919-1945) oraz występy dziecięcego zespołu tanecznego ‘Pink’ działającego przy GOK w Potoku Górnym. Dla najlepszych przygotowano puchary i dyplomy, zaś wydarzenie zakończyła zabawa taneczna.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Potoku Górnym przy wsparciu Wójta Gminy Potok Górny i sołtysów poszczególnych miejscowości.

Joanna Ferens

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe