​​​​​​​Bukowskie Jagodzianki

  • 21.07.2019, 23:34
  • Joanna Ferens
​​​​​​​Bukowskie Jagodzianki
W miejscowości Bukowa odbyła się (21.07) słynna impreza, której myślą przewodnią były leśne jagody. Mowa oczywiście o ‘Bukowskich Jagodziankach’, które już po raz ósmy zintegrowały społeczność Gminy Biłgoraj.

Jak wyjaśnia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Celina Skromak, jest to impreza plenerowa, która ma na celu pokazać bogactwo kulturowe miejscowości i bogactwem runa leśnego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa uznania do mieszkańców Bukowej skierował wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedna z bukowskich gospodyń, Agata Tutka wyjaśniała, że jagody, oprócz walorów smakowych, są również źródłem utrzymania dla wielu rodzin:

loadingŁaduję odtwarzacz...

‘Bukowskie Jagodzianki’ to przede wszystkim potrawy na bazie jagód, a co za tym idzie – konkurs kulinarny. Prezes Stowarzyszenia ‘Dąb’ w Ciosmach, Helena Szado-Oleksak, pełniła funkcję przewodniczącej komisji konkursowej i tłumaczyła, czego można było spróbować podczas imprezy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto przed zgromadzoną publicznością z koncertem wystąpiły zespoły z Bukowej – Męski Zespól Śpiewaczy i ‘Jarzębina’, Biłgorajska Kapela Podwórkowa ‘Wygibusy’, Kapela ‘Pawlaki’ z Lubaczowa, Kapela ‘Jędrusie’, zespół ‘Limit’ i ‘Meffis’ oraz Daniel Cama Hinojosa. W programie znalazł się również pokaz ginących rzemiosł, stoiska regionalne oczywiście z jagodami w roli głównej oraz konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci.

Organizatorami wydarzenia była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowej, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju oraz mieszkańcy Bukowej. 

Joanna Ferens

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe