Biłgoraj. Uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny

  • 22.07.2019, 17:32
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny
Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny odbyły się tradycyjnie 22 lipca w biłgorajskim Sanktuarium. Była to również trzecia rocznica ogłoszenia kościoła parafialnego dekretem bpa Mariana Rojka Sanktuarium Diecezjalnym Św. Marii Magdaleny.

Odpustowe świętowanie rozpoczęło się w niedzielny wieczór (21.07), kiedy to podczas Mszy Świętej polecano miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych parafian. Główne uroczystości odpustowe rozpoczęły się (22.07) o godz. 12:00, zaś wszystkich zgromadzonych powitał ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sumie odpustowej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, ks. Stanisław Jamrozek. W homilii zwrócił on uwagę na postać św. Marii Magdaleny i jej wielką miłość do Chrystusa, która sprawiła, że to właśnie ona stała się Apostołką Apostołów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii  miała miejsce procesja eucharystyczna wokół świątyni, podczas której w litanii wzywano wstawiennictwa św. Marii Magdaleny. Ks. Batycki na zakończenie uroczystości dziękował Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia wydarzenia. Uroczystości odpustowe zakończyła msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny połączona z nowenną i ucałowaniem relikwii Świętej, które od 12 maja br. znajdują się biłgorajskim Sanktuarium.

Joanna Ferens

Zdjęcia (84)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe