Biłgoraj. Festiwal ‘Śladami Singera’

  • 22.07.2019, 20:15 (aktualizacja 22.07.2019, 20:18)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Festiwal ‘Śladami Singera’
W miniony weekend (20.21.07) w Biłgoraju odbył się IX Międzynarodowy Festiwal ‘Śladami Singera’.

Jest to niezwykła impreza, która przypomina o twórczości Izaaka Baszewisa Singera, związanego z Lubelszczyzną i Biłgorajem pisarza, zdobywcy nagrody Nobla.

Wydarzenie rozpoczęło się od wernisażu instalacji artystycznej ‘Terytorium Pamięci’ autorstwa Stefanii Jabłońskiej oraz prezentacji gazety festiwalowej ‘Sztukmistrz Kocki’. W programie pierwszego dnia, znalazł się także spektakl ‘Siedem opowieści nie tylko dla dzieci’ w wykonaniu Teatr NN oraz projekcja filmu ‘Sztukmistrz z Lublina’.

W niedzielę (21.07) na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury zostało wystawione widowisko pt, ‘Przyjaciele Sztumistrza’. Jego reżyser, Konrad Biel wyjaśniał, jakie wartości niesie za sobą cały Festiwal:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie były także spektakle, kolorowe korowody, pokazy sztuki cyrkowej i teatralnej oraz tanecznej. Finał Festiwalu zaplanowany jest na 25 lipca w Lublinie.

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe