Będzie można uzyskać odpust

  • 30.07.2019, 10:52
  • Joanna Mazurek
Będzie można uzyskać odpust www.franciszkanie.pl
O tym odpuście niewiele osób pamięta, a szkoda, bo warto. W piątek, 2 sierpnia, w kościołach franciszkańskich można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Tego dnia jest tam obchodzone patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli.

Odpust związany jest ze św. Franciszkiem, naszym założycielem - wyjaśnia o. Krystian Olszewski gwardian klasztoru ojców bernardynów w Radecznicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że odpust zupełny można uzyskać dla siebie lub ofiarować go za zmarłych. Należy spełnić kilka warunków. Jak informują bernardyni, czynnością przepisaną do uzyskania tego odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane są trzy warunki: sakramentalna spowiedź. Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Należy też wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w uroczystościach rano, są zaproszeni na popołudnie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Odpust zupełny Porcjunkuli można uzyskać także w zamojskim kościele pw. św. Mikołaja, w którym w czasie odbudowy własnej świątyni posługują ojcowie franciszkanie. Przypomnijmy, że Msze św. w dni powszednie ojcowie franciszkanie sprawują o godz. 9.00 i 15.30, a wspólnie z ojcami redemptorystami o godz. 7.00.
 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe