Uwaga piersi, rowerzyści, kierowcy!

  • 07.08.2019, 11:27 (aktualizacja 07.08.2019, 11:41)
  • Małgorzata Kryk
Uwaga piersi, rowerzyści, kierowcy!
W czwartek (08.08) od wczesnych godzin porannych wzmożonej liczy patroli policyjnych mogą spodziewać się piesi, rowerzyści oraz kierowcy ponieważ w całym kraju prowadzona jest akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

W ramach akcji mundurowi zwrócą uwagę na uczestników ruchu drogowego, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego. O działaniach mundurowych informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju młodsza aspirant Joanna Klimek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze statysty policyjnych wynika, że największa liczba wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego ma miejsce na przejściach dla pieszych. O zasadach jakich należy przestrzegać w okolicach oznakowanych przejść informuje mł asp. Joanna Klimek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Piesi oraz rowerzyści zobowiązani są zadbać o widoczność.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przechodzenie w miejscach niedozwolonych przez pieszych oraz poruszanie się nieprawidłową stroną drogi, to wciąż główne przyczyny wypadków. Przypominamy również, że rowerzyści na przejściach dla pieszych bez wyznaczonej ścieżki dla rowerów zobowiązani są zejść  z jednośladu i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni.

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe