Festiwal Stolica Języka Polskiego

  • 08.08.2019, 15:59 (aktualizacja 08.08.2019, 16:07)
  • Anna Niderla-Kudach
Festiwal Stolica Języka Polskiego
Trzeci dzień festiwalu (7.08) przeszedł do historii.

W Szczebrzeszynie trwa Festiwal Stolica Języka Polskiego.

Jest to jeden z najbardziej cenionych i lubianych festiwali literackich w Polsce. Na tych kilka dni w roku Chrząszczowy Gród staje się miejscem spotkań najbardziej uznanych pisarzy, aktorów, muzyków, ludzi kultury, nauki i mediów. A wszystko to wśród piękna roztoczańskiej natury, w wakacyjnej i familijnej atmosferze.

Codziennie tematów do rozmów i dyskusji nie brakuje. W środę (7.08) było to m.in. zagadnienie glottofagii. Czym jest to zjawisko wyjaśnił nam gość tego panelu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak co dzień przed południem odbywał się cykl warsztatów dla dzieci. Warsztaty artystyczne poprowadził Sambor Dudziński, aktor teatralny, wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Na czym polegały?

loadingŁaduję odtwarzacz...

A po południu można było m.in. przypomnieć sobie osobę ks. Józefa Tishnera. Gośćmi byli Wojciech Bonowicz i o. Tomasz Dostatni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal ma już wielu fanów i zdobywa kolejnych. Niektórzy pokonują wiele kilometrów, by wziąć w nim udział.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wieczorem na festiwalowej scenie zagrali Voo Voo & Trebunie Tutki.

W tym roku mottem festiwalu są słowa Wiesława Myśliwskiego: "Ufam językowi. Wszystko jest w języku. To język ustanawia świat”. A patronują tegorocznej edycji Anna Świrszczyńska i Jan Brzechwa.

V Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie potrwa do 10 sierpnia. Na ostatni dzień, 11 sierpnia, zapraszamy do Zamościa. A na dłuższą relację z trzeciego dnia festiwalu (7.08) zapraszamy w naszym przedpołudniu na fali w piątek, 9 sierpnia.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe