286 litrów krwi w Majdanie Starym

  • 11.08.2019, 19:35
  • Joanna Ferens
286 litrów krwi w Majdanie Starym
W Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym odbyła się (11.08) jubileuszowa, dziesiąta akcja poboru krwi.

Akcja była okazją do podsumowań i podziękowań, czego dokonał kierownik biłgorajskiego Oddziału PCK, Edward Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, dr Elżbieta Puacz podkreślała, że niezwykle cenne w Majdanie Starym jest świadome krwiodawstwo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Puacz w imieniu pacjentów dziękowała wszystkim za tak wielką pomoc i zaangażowanie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Również wójt Gminy Księżpol Jarosław Piskorski nie ukrywał radości i wdzięczności za dobro niesione przez mieszkańców gminy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do honorowych dawców krwi dołączyła także dyrektor szkoły w Majdanie Starym, Irena Szmołda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Skubis tłumaczy, że dla niego oddawanie krwi to obowiązek niesienia pomocy drugiemu człowiekowi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa wdzięczności do krwiodawców oraz wszystkich zaangażowanych w organizację wydarzenia skierował inicjator akcji, również honorowy dawca krwi, ks. Adrian Borowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mimo wszystko krew jest wciąż niezwykle potrzebna, dlatego też Edward Kurzyna apeluje do wszystkich ludzi dobrego serca o włączenie się w honorowe krwiodawstwo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas jubileuszowej zbiórki krwi w Majdanie Starym chęć oddania krwi zgłosiło 101 osób, z czego ostatecznie darem życia podzieliło się 83 osoby. W sumie od początku tutejszych akcji krew oddało 639 osób, co daje 286 litrów krwi.

Organizatorami akcji byli Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Parafia pw. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym oraz Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym we współpracy z Gminą Księżpol. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (37)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krwiodawca
Krwiodawca 11.08.2019, 20:30
Bardzo dobra akcja , gratulacje ? dla wszystkich organizatorów.

Pozostałe