Gmina Księżpol podziękowała za plony

  • 18.08.2019, 20:42
  • Joanna Ferens
Gmina Księżpol podziękowała za plony
Gminno-parafialne dożynki Gminy Księżpol odbyły się (18.08) na scenie letniej w miejscowości Zanie. Rozpoczęły się od barwnego korowodu grup wieńcowych reprezentowanych przez delegacje z aż 17 sołectw.

Następnie została odprawiona msza św., której przewodniczył proboszcz parafii w Majdanie Starym, ks. Adam Sobczak. W rozmowie podkreślał, że dożynki to wyjątkowy czas dziękczynienia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił kanclerz kurii diecezjalnej, ks. Michał Maciołek, który mówił o wartości modlitwy i dbałości o naszą kulturę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gmina Księżpol jest typowo rolnicza i nasi mieszkańcy codziennie ciężko pracują – mówił wójt Gminy Księżpol, Jarosław Piskorski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii był czas na wystąpienia okolicznościowe, zaś po nich rozpoczęły się koncerty zespołów artystycznych z terenu Gminy Księżpol. Zaprezentowali się również artyści z miasta Czerwonograd na Ukrainie, zaś gwiazdą wieczoru był znany piosenkarz, Ivan Komarenko. Dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli Wójt Gminy Księżpol, Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu, zaś patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (84)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe