Można się już kąpąć

  • 19.08.2019, 09:14 (aktualizacja 19.08.2019, 11:59)
  • Małgorzata Kryk
Można się już kąpąć
Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu w piątek (16.08) Główny Inspektorat Sanitarny stwierdził, że woda jest przydatna do kąpieli.

Przypominamy, ze przez cztery dni od 12  do15 sierpnia na zamojskim kąpielisku obowiązywał zakaz korzystania z wody ze względu na parametry mikrobiologiczne. Na plaży, gdzie bezpieczeństwa nad wodą strzegą ratownicy wodni pojawiła się czerwona flaga, informująca o biologicznym skażeniu wody. Aktualnie na maszcie powiewa biała flaga, która informuje, że plaża jest strzeżona przez ratowników WOPR i można się kąpać. Jakie atrakcje czekają pa plażowiczów nad zamojskim zalewem?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz zamojskiego kąpieliska osoby lubiące czas wolny spędzać nad wodą zachęcamy do korzystania z innych okolicznych zbiorników wodnych. Strzeżone przez ratowników WOPR kąpieliska znajdują się m.in.: w Krasnobrodzie, Nieliszu, Majdanie Sopockim, Zwierzyńcu, Biszczy i Janowie Lubelskim.

Jednocześnie przypominamy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do utonięć to nadal -  nie jak mogłoby się wydawać morze- , a niestrzeżone rzeki i jeziora. Słoneczna pogoda sprzyja korzystaniu z różnych akwenów, gdzie nieznane jest dno i głębokość zbiornika, a szybki nurt utrudnia poruszanie się w wodzie. Nadal najczęstszą przyczyną utonięć jest brawura, a więc przecenianie umiejętności pływania i alkohol.

Przypominamy, że miejsce przeznaczone do kąpieli wg. obowiązujących zasad bezpieczeństwa musi spełniać określone warunki:
- dojście i zejście do wody muszą być łagodne,
- wskazana musi być długość linii brzegowej,
- a w regulaminie muszą być wskazane terminy otwarcia i zamknięcia kąpieliska;

Statystki policyjne biją na alarm. Od początku czerwca w Polsce utonęło prawie 250 osób.

Małgorzata Kryk

Podziel się:Pozostałe