Działania Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”

  • 21.08.2019, 09:10
  • Łukasz Kot
Działania Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu” Łukasz Kot
Komitet podjął wiele akcji by zablokować inwestycję

Konferencja prasowa dotycząca podejmowanych działań protestacyjnych Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu” przeciwko budowie tej inwestycji przy ciepłowni przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu odbyła się we wtorek (19.08) na Rynku Wielkim. Komitet podjął wiele akcji by zablokować budowę. Mówi Rafał Farion przewodniczący Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rafał Farion zacytował fragmenty koreferatu autorstwa mgr Krzysztofa Okrasińskiego i mgr Małgorzaty Siennickiej który opisuje wiele niedociągnięć i nieprawidłowości zawartych w raporcie przygotowanym przez spółkę Veolia na temat swojej inwestycji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Komitet wystosował również wniosek do prezydenta miasta Zamość Andrzeja Wnuka o zmianę planu zagospodarowania terenu by skutecznie zablokować inwestycję. Treść pisma zacytował radny miasta Zamość Rafał Zwolak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod wspomnianym pismem podpisało się 17 radnych miejskich. Uchwała o zmianie planu  zagospodarowania przestrzennego miasta jest gotowa. Debata oraz głosowanie nad nią odbędzie się na najbliższej sesji rady miasta.

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe