Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Green Office Ecologic

Działania Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”

Komitet podjął wiele akcji by zablokować inwestycję
Działania Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”

Autor: Łukasz Kot

Konferencja prasowa dotycząca podejmowanych działań protestacyjnych Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu” przeciwko budowie tej inwestycji przy ciepłowni przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu odbyła się we wtorek (19.08) na Rynku Wielkim. Komitet podjął wiele akcji by zablokować budowę. Mówi Rafał Farion przewodniczący Społecznego Komitetu ,,Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”.

POSŁUCHAJ

Rafał Farion zacytował fragmenty koreferatu autorstwa mgr Krzysztofa Okrasińskiego i mgr Małgorzaty Siennickiej który opisuje wiele niedociągnięć i nieprawidłowości zawartych w raporcie przygotowanym przez spółkę Veolia na temat swojej inwestycji.

POSŁUCHAJ

Komitet wystosował również wniosek do prezydenta miasta Zamość Andrzeja Wnuka o zmianę planu zagospodarowania terenu by skutecznie zablokować inwestycję. Treść pisma zacytował radny miasta Zamość Rafał Zwolak.

POSŁUCHAJ

Pod wspomnianym pismem podpisało się 17 radnych miejskich. Uchwała o zmianie planu  zagospodarowania przestrzennego miasta jest gotowa. Debata oraz głosowanie nad nią odbędzie się na najbliższej sesji rady miasta.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia Zamość