99. rocznica Bitwy pod Komarowem

  • 21.08.2019, 12:12
  • Łukasz Kot
99. rocznica Bitwy pod Komarowem Łukasz Kot
Uroczystości odbędą się w dniach 22–25 sierpnia 2019 r.

W bieżącym roku przypada 99. rocznica zwycięskiej bitwy kawaleryjskiej z bolszewikami pod Komarowem. O znaczeniu tego historycznego, militarnego wydarzenia mówi starosta zamojski Stanisław Grześko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W dniach 22 – 25 sierpnia odbędą się X Manewry Kawalerii – Komarowska Potrzeba 2019, na zakończenie których, jak co roku zaplanowano obchody Święta Kawalerii. Kulminacyjnym punktem będzie inscenizacja Bitwy pod Komarowem z 1920 roku. Mówi Tomasz Dudek prezes Stowarzyszenia „Bitwa pod Komarowem”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sobotę, 24 sierpnia o godzinie 16.30 na wzgórzu w Wolicy Śniatyckiej zaplanowano Mszę Świętą za poległych ułanów, capstrzyk kawaleryjski oraz uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pomnika. Jednym z inicjatorów jego budowy jest poseł Sławomir Zawiślak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W niedzielę, 25 sierpnia o godz. 13.00 na polach Wolicy Śniatyckiej rozpoczną się obchody Święta Kawalerii Polskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie obchodów Święta Kawalerii Polskiej znalazły się: uroczyste złożenie meldunku, pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego, inscenizacja bitwy pod Komarowem, pokazy wyszkolenia jednostek Wojska Polskiego oraz rozdanie nagród Pucharu Polski Militari.

 


 

Łukasz Kot

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe