E-zwolnienia z potwierdzeniem

  • 22.08.2019, 12:28 (aktualizacja 22.08.2019, 14:21)
  • Anna Niderla-Kudach
E-zwolnienia z potwierdzeniem
Elektroniczne zwolnienia coraz popularniejsze.

Rolę papierowych zwolnień lekarskich na dobre przejęły zaświadczenia elektroniczne – informuje ZUS, i jak zapewnia – dają one pacjentowi sporo korzyści. Może on na przykład otrzymywać potwierdzenie, smsem lub mailowo, o wystawieniu nowego zwolnienia. Jak przekonuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w regionie – to rozwiązanie zdało egzamin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udogodnieniem zwolnień wystawianych w tej formie jest możliwość ich szybkiego potwierdzenia. W kilka minut po wystawieniu e-zwolnienia przez lekarza powiadomienie przychodzi smsem lub e-mailem do chorego. Dzięki temu można mieć dane zwolnienia pod ręką, gdy są potrzebne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W PUE można też ustawić powiadomienia dla innych zdarzeń, np. gdy lekarz anulował zwolnienie albo je skorygował.

W PUE rejestrujemy się na jeden z kilku sposobów. Osoba, która ma podpis elektroniczny, zrobi to samodzielnie przez internet. Dostęp do PUE ZUS umożliwiają też niektóre banki – bezpośrednio ze swoich serwisów transakcyjnych. Login i hasło do PUE można także uzyskać w najbliższej placówce ZUS (wtedy potrzebny będzie dowód tożsamości).

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe