Zagrali dla Jerzego Osoby

  • 26.08.2019, 11:46 (aktualizacja 05.09.2019, 17:00)
  • Małgorzata Zaręba
Zagrali dla Jerzego Osoby
Na otwartych kortach przy ul. Studziennej 2 w Zamościu w weekend (24 - 25.08) odbył się Ogólnopolski Turniej Seniorów i Amatorów Memoriał Jerzego Osoby.

Postać Jerzego była bardzo barwna ponieważ przygodę z tenisem ziemnym zaczął w wieku sześćdziesięciu dwóch lat. Oprócz tego, że systematycznie grał na korcie przygotowując się do ogólnopolskich turniejów był także członkiem zarządu Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return. O inicjatywie organizacji memoriału powiedział prezes KT Return Zamość Jacek Podkościelny. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Celem zorganizowania turnieju było upamiętnienie Jerzego Osoby, dla którego tenis ziemny był sportową, życiową pasją.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jerzy Osoba zawsze z optymizmem podchodził do życia i wszystkich niezależnie od wieku, a przede wszystkim seniorów zachęcał do uprawiania tenisa. Niestety w roku ubiegłym zachorował na raka i zmarł. We wspomnieniach powiedział o swojej przygodzie ze sportem

loadingŁaduję odtwarzacz...


W uroczystym otwarciu turnieju udział wzięli: władze Urzędu Miasta Zamość, zarząd klubu, zawodnicy, bliscy Jerzego Osoby oraz zaproszeni goście. Janusz Kawałko pomysłodawca powstania kortów, założyciel KT Return, a obecnie honorowy prezes tego klubu powiedział, że dla Jerzego Osoby bardzo ważna była rodzina ponieważ podczas rozmów chwalił się osiągnięciami sportowymi swoich bliskich.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Janusz Kawałko wspomniał, że Jerzy Osoba jako zawodnik i klubowy działacz niezależnie od samopoczucia zawsze był ciekaw, co dzieje się na hali.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas otwarcia turnieju Janusz Kawałko przekazał wnuczce Jerzego Osoby paletkę, jaką otrzymał od kolegi. Zdaniem Janusza Kawałko ta cenna pamiątka powinna znajdować się w rodzinnej kolekcji po wspaniałym ojcu i dziadku.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W imieniu rodziny podziękowania za organizacje turnieju złożyła córka Beata Osoba.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Po otwarciu turnieju członkowie zarządu KT Return wraz z synem, córką i wnuczką Jerzego Osoby pojechali na Cmentarz Parafialny w Zamościu złożyć wiązankę kwiatów. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem ponieważ wzięli w nim udział zawodnicy z całej Polski. Dla najlepszych graczy jak zawsze przygotowano atrakcyjne nagrody.
loadingŁaduję odtwarzacz...

O swojej przygodzie z tenisem powiedział zawodnik, który wziął udział w turnieju.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Nowosad dodał w jakich okolicznościach poznał Jerzego Osobę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pogoda na kortach dopisała, a wszyscy sympatycy tenisa rozgrywkom mogli przyjrzeć się z bliska, kibicując na trybunach


Rozmowa z Januszem Kawałko, założycielem i pomysłodawcą powstania kortów i klubu Return na temat przyjaźni z Jerzym Osobą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O tenisie zimnym i znajomości z Jerzym Osobą wspomina Wojciech Nowosad, który na turniej przyjechał z Tomaszowa Lubelskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe