Rozmawiali o ADHD

  • 20.10.2016, 08:50
  • Katarzyna Muszyńska
Rozmawiali o ADHD
Dziecko niespokojne, nadpobudliwe często uznawane jest za niegrzeczne.

Jednak jest wiele powodów jego zachowań. O ADHD i ADD rozmawiano w Książnicy Zamojskiej oraz starano się wyjaśnić, że dziecko ruchliwe nie zawsze jest łobuzem i rozrabiaką z własnej woli. AHHD obejmuje dwa obszary zaburzeń – podkreśliła Joanna Kupczyńska-Juszczak, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 oraz III LO w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najczęściej to rodzice i nauczyciele niepokoją się zachowaniem dzieci – dodała Maria Dyrda, pedagog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 1 i Zespołu Szkół Katolickich w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas seminarium rozmawiano m.in. o diagnozie i terapii u dzieci z zespołem ADHD i ADD, metodach pracy z dziećmi a także o edukacji z dziećmi z ADHD i ADD. Podczas spotkania odbył się także występ artystyczny dzieci przygotowany przez Ewę Kułaj i Barbarę Wiatrzyk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu. Zapraszamy także na audycję Mamy o mamach, w której będzie więcej informacji o ADHD i ADD. Audycja będzie jutro (piątek) o godz. 9.40.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe