Czysta woda w Burkina Faso

  • 29.08.2019, 15:19 (aktualizacja 29.08.2019, 15:26)
  • Joanna Suszko
Czysta woda w Burkina Faso fot. www.siegnijnieba.pl
Dzięki zaangażowaniu Papieskich Dzieł Misyjnych oraz mieszkańców naszej diecezji, którzy od marca do grudnia 2018 roku włączyli się w zbiórkę makulatury udało się zebrać potrzebne środki na budowę studni dla mieszkańców Afryki.

Wczoraj (28.08) zostały przekazane odpowiednie dokumenty i zebrane pieniądze na ten cel. Efekty akcji 'Makulatura na studnie. Przynieś makulaturę – pomóż mieszkańcom Afryki” przybliża ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieniądze te pozwolą na budowę dwóch studni w Burkina Faso na terenie parafii w Sabou, którą prowadzą ojcowie franciszkanie, pochodzący m.in. z Polski. Gdzie konkretnie powstaną studnie? Mówi koordynator budowy, misjonarz w Burkina Faso, o. Sylwester Pudło OFM Conv.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wody śródlądowe Burkina Faso wynoszą zaledwie 400 km2 co stanowi 1/16 zasobów Polski. W zdecydowanej większości są to obszary bezodpływowe nienadające się do picia. Dlatego potrzeby mieszkańców Burkina Faso w wodę są bardzo duże. Dostęp do czystej wody zmienia wiele aspektów życia -  dodaje o. Sylwester Pudło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od początku funkcjonowanie misji ojców Franciszkanów w Burkina Faso, od 2002 roku udało się wybudować ponad 50 studni głębinowych. Powstają one przede wszystkim z ofiar darczyńców. Budowa studni ze zbiórki makulatury w naszej diecezji powinna zostać ukończona w listopadzie br.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, ks. Andrzej Łuszcz zapowiada, że od października rozpocznie się kolejna edycja akcji zbierana makulatury w diecezji na kolejne studnie w Afryce.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe