Doskonała wiadomość. Mamy I – ligowe drużyny.

  • 29.08.2019, 16:45 (aktualizacja 30.08.2019, 11:24)
  • Małgorzata Zaręba
Doskonała wiadomość. Mamy I – ligowe drużyny.
Pasja i sukcesy I – ligowej studenckiej drużyny PWSZ Zamość mężczyzn, którzy grają w tenisa stołowego przerodziły się w rozwój drużyny kobiet. Co najważniejsze powstanie dziewczęcego zespołu to także I liga, a więc wielki powód do dumy.

Ekipa tenisistów w 2018 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski, a w tym roku osiągnęli tytuł Mistrzów Polski. Zawodnikom udało się zdobyć także Puchar Europy, a w dn. 15-21.07 drużyna rywalizowała we Włoszech w Akademickich Mistrzostwach Europy, gdzie zagrała w turniejach indywidualnych i drużynowych oraz rozgrywkach podwójnych. Tam zawodnicy zdobyli dwa brązowe medale -indywidualnie i zespołowo oraz złoto w deblu. O przygotowaniach do ME powiedzieli zwycięzcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W czwartek (29.08) w rektoracie PWSZ Zamość przy ul. Pereca 2 odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu sukcesów sportowych w tenisie, o których powiedział kanclerz uczelni mgr Jerzy Korniluk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na konferencji prasowej zaprezentowane zostały plany na przyszły sezon oraz składy I – ligowych drużyn kobiet i mężczyzn. Polski Związek Tenisa Stołowego, władze uczelni i Urzędu Miasta Zamość wraz z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie planują utworzyć w naszym mieście jedyny w województwie Ośrodek Tenisa Stołowego. Rektor uczelni PWSZ Zamość dr hab. Andrzej Samborski przyznał, że jest bardzo zadowolony z dotychczasowych osiągnięć studentów, którzy za rok zagrają na olimpiadzie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

O rozwojowej koncepcji Ośrodka Tenisa Stołowego powiedział mgr Jerzy Korniluk.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Piotr Kostrubiec, trener drużyny AUKS PWSZ TREFL Zamość przyznał, że Ośrodek Tenisa Stołowego jest doskonałą alternatywą na kształtowanie zawodowych umiejętności sportowych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trener stwierdził, że sukcesy zawodników są także zasługą bazy treningowej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Szkoleniowiec drużyny dodał, że celem na ten sezon jest wzmocnienie drużyny, by awansować do Superligi.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedna z akademickich I -ligowych drużyn kobiet przestała istnieć. Powód? Nie miał jej kto poprowadzić. Dlatego Polski Związek Tenisa Stołowego umożliwił zamojskiemu klubowi PWSZ i miastu na stworzenie I ligowej drużyny kobiet właśnie w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jest się czym pochwalić ponieważ to właśnie jedyne w województwie I- ligowe drużyny mężczyzn i kobiet będą reprezentować nasze miasto na arenie krajowej i zagranicznej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wygląda skład drużynowy kobiet na sezon 2019/2020?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Skład zespołowy mężczyzn również jest obiecujący.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na hali sportowej ZS Nr 3 w Zamościu odbędzie się mecz z zespołem z Bielsko - Białej, na który serdecznie zapraszają multimedaliści AME we Włoszech.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Medale zdobyte na AME we Włoszech zawodnikom PWSZ TREFL Zamość przyniosły sławę na skalę krajową i europejską. Aby sukcesy mogły być pomnażane jako kibice wspierajmy I – ligowe drużyny dopingiem.

Rozmowa z multimedalistami AME we Włoszech
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe