Opaka. Gminno-Dekanalne Święto Plonów

  • 30.08.2019, 13:46 (aktualizacja 30.08.2019, 13:52)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Opaka. Gminno-Dekanalne Święto Plonów
Rolnicy z Gminy Lubaczów w najbliższą niedzielę (01.09) będą dziękować Bogu za zebrane plony.

To wyjątkowe dziękczynienie rozpocznie się Eucharystią w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbkowie.
Następnie wszyscy zebrani udadzą się w uroczystym korowodzie na plac dożynkowy przy świetlicy wiejskiej w Opace.
Tam o godzinie 15.00 rozpocznie się „Obrzęd zakończenia żniw” z zespołem śpiewaczym „Niespodzianka”, a także „Obrzęd dzielenia chlebem”.
Później wystąpią zaproszeni gości, którzy otworzą konkursy na : „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i „Najlepszy chleb”. O godzinie 16.00 rozpocznie się część artystyczna podczas której zaprezentują się: Kapela „Od Nowa”, Zespół Wokalny Seniorów „Radość” z Miasta i Gminy Lubaczów, Klub Seniora z Opaki i Dąbkowa z programem kabaretowym, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” i Zespół Śpiewaczy „Katarzynki”. Około godziny 20.00 będzie można potańczyć przy akompaniamencie zespołu „Chromatic Plus”.
W czasie trwania Dożynek będzie można spróbować specjałów przygotowanych na Kiermasz Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich czy zakupić przydatną rzecz na Kiermaszu Rękodzieła Twórców Ludowych. Dzieci będą mogły pobawić się na placu zabaw a miłośnicy dobrej książki zatrzymać się na „Przystanku Biblioteka”.

Na dożynkowe uroczystości zaprasza Wójt Gminy Lubaczów, Dziekan Dekanatu Lubaczów a także Samorząd Sołectwa Opaka wraz z Samorządem Sołectwa Dąbków.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe