Diecezjalny Dzień Katechetyczny

  • 31.08.2019, 13:00 (aktualizacja 31.08.2019, 13:13)
  • Joanna Mazurek
Diecezjalny Dzień Katechetyczny
To, co usłyszycie od Jezusa, idźcie i dajcie swoim wychowankom, począwszy od przedszkola aż po studia, ale zawsze z autentycznym świadectwem swojego życia i swojej miłości – powiedział bp Marian Rojek do uczestników Diecezjalnego Dnia Katechetycznego, który odbył się (31.08) w katedrze zamojskiej. Spotkanie świeckich i duchownych katechetów rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, po której sprawowana była Msza św., której przewodniczył pasterz naszej diecezji.

Jezus Chrystus Sam jest Słowem Ojca, jest Słowem życia – zwrócił uwagę bp Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii katecheci m.in. wysłuchali wykładu ks. Marcina Falkowskiego, wykładowcy na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, na temat: „Przygotowanie do liturgii w katechezie”. Otrzymali też Diecezjalne Informatory Katechetyczne.
Jak tłumaczy ks. Piotr Brodziak, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej, Diecezjalny Dzień Katechetyczny to jedyne w ciągu roku spotkanie, które gromadzi wszystkich katechetów uczących na terenie diecezji, zarówno duchownych, jak i świeckich.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pani Dorota z Uchań jest katechetką od 28 lat. Jak przyznaje, uczniowie zwracają się do katechety również ze swoimi problemami.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Po zakończeniu Diecezjalnego Dnia Katechetycznego w Kurii Diecezjalnej odbędzie się spotkanie z katechetami oraz księżmi proboszczami parafii, na terenie których funkcjonują szkoły maturalne w sprawie przygotowania do Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę.

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe